Sosyal Medya Hesaplarımız

Senapor Yerden Isıtma Straforu

Anasayfa » Senapor Yerden Isıtma Straforu
Ürün Açıklaması

Yerden Isıtma Straforu yerden ısıtma sistemlerinde şap altı izolasyon malzemesidir ve yerden ısıtma borusunu yere sabitlemek için kullanılır.

Yerden ısıtma straforu zemin ısıtma borularının düzgün şekilde montajını sağlar. Yerden ısıtma straforunun diğer görevi ısı yalıtımıdır. Yerden ısıtmadaki amaç ısınmaktır fakat iyi yalıtım olmazsa ısının bir miktarı aşağıya kaçabilir. Burada döşeme altına döşenen ısı yalıtımının önemi ortaya çıkar. Senapor yerden ısıtma straforu dünya standartlarında imal edilmektedir. Gerekli ısı yalıtımını rahatlıkla sağlamakta ve bütün enerjinin bina içerisine aktarılmasını sağlamaktadır

Enerji verimliliği ve konforlu iklimlendirme sistemlerine olan ilginin artışı doğrultusunda yerden ısıtma sistemlerinde de talep oldukça artmıştır. En sık kullanılan sulu yerden ısıtma sistemlerinde ısı serpantinlerini taşıyan taban ısı yalıtımı ve buhar kesici örtü sistemin altyapısını oluşturur. İç mekanlara dağıtım merkezi bir kolektörden, çok katlı binalarda düşey dağıtım ise, tek ana kolondan sağlanır. İç mekanların değişik ısı ihtiyaçları ve kontrolü manuel veya elektro-statik valf ve duvar termostatları ile ayarlanır. Isı serpantinleri ile ısıtılan hacim arasındaki ısı köprüsü taban zeminlerine dökülen şap betonudur.

Özellikle sulu yerden ısıtma tesisatı günümüzde yeni yapılan evlerinde çoğunda kullanılmaktadır. Enerji tüketimi ve aynı zamanda çevre kirliliğinin engellenmesinde önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Konforlu olmakla beraber yer tasarrufu sağlayarak yaşam alanınızı daraltmaz. Yer kaloriferinde, diğer sistemlerde varolan hava akımı ve partiküller toz dolaşımı oluşmaz.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin ana malzemesi olan yerden ısıtma straforu firmamız tarafından üretilmekte olup, toptan satışı yapılmaktadır.

Ürün Görselleri

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Enerji Tasarrufu Sağlar:
Alternatif enerji kullanımına uyumludur. Yerden ısıtma sistemleri düşük sıcaklık beslemesine göre dizayn edilirse bütün alternatif enerji kaynakları kullanılabilir. Yerden ısıtma sistemi güneş enerjisi destekli olarak ısıtılabilir.
Yerden ısıtma sistemi ısı pompası ile mükemmel şekilde ısıtır ve iyi dizayn edilirse soğutmada yapılır.

Yerden ısıtma sistemi öncelikle ayak ve taban bölgesini ısıtır, ayak bölgesi ısıtmanın en fazla gerektiği bölge olduğundan daha fazla konfor hissi oluşur ve daha az enerji harcaması ile ısıtma sağlanır.

Isının Korunumunu Sağlar
Yerden ısıtma straforu zeminden iyi bir ısı yalıtımı gerçekleştirir, alt kata ısı geçişini önler.

Ses Yalıtımına Katkı Sağlar
Yerden ısıtma straforu ile zeminden ses yalıtımı sağlanır, alt kata ses geçişi önlenir.

Alan Tasarrufu Sağlar
Kalorifer petekleri gibi alan kaybına sebep olmaz. Yerden ısıtma sistemi genellikle yerden ısıtma straforu ile parke altına yerleştirilerek alan kaybınıza engel olur. Zeminden ısıtma sistemlerimizde binada görünen tek ısıtıcı katlarda bulunan kollektör ve duvara gömülü olan kollektör kutusudur.

Laminat Parke ile Uyumludur
Ahşabın iyi bir yalıtkan olma durumu ise geçerliliğini korumakla beraber sağladığı etki eskisine nazaran çok daha olumludur. Ahşabın yalıtkanlığı sayesinde yüzey daha yavaş ısınmakta ve ısının malzemeye nüfuz edişi daha yavaş bir şekilde gerçekleşmektedir. Ayrıca ısının iletimi daha geniş bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştiği için ortaya çıkan tüm enerji fazlası ısının yayılma süresinin uzunluğuna bağlı olarak dengelenmiş olur.
Laminat parke ise %100 ahşap ihtiva eden bir zemin kaplama malzemesidir. Yerden ısıtma sistemleri ile laminat parkenin birlikte kullanımının fizibilite çalışmaları İsviçre gibi ülkelerde tamamlanmıştır ve özellikle İsviçre’deki evlerin %80’ininde yerden ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Bunun nedeni seyreltilmiş havaya sahip iklimlerde, havayı çok daha zordur.

Yükselen Hava Yapısı Kullanılmaktadır
Hava ısıtıldığı zaman yükselir . Bütün ısıtma sistemlerinde sistem aynıdır. Yerden ısıtmada ısınan bu hava ilk önce bizi ısıtır , daha sonra yukarıya doğru yükseldikçe bu sıcaklık yavaş yavaş düşer. Ayaktan ısınma sağladığı için hem sağlıklı hemde daha fazla sıcaklık hissettirir. Bütün ısıtma sistemleri havayı sirküle ettirerek ısıtır fakat en az hava sirkülasyonu yerden ısıtmalı sistemle sağlanır.

Yerden Isıtma Sistemleri Uzun Ömürlüdür
Yerden ısıtma sistemleri kaliteli malzemelerden oluşurulmakta ve bina ömrüne yakın kullanım süresi bulunmaktadır.

Yerden Isıtma Sistemleri Nemi Kurutmaz
Yerden ısıtma sistemlerinde taban sıcaklığı yaklaşık 28C olduğundan ortamdaki nemi kurutmaz ve nem dengesi korunur.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Dezavantajı
Yerden ısıtmanın tek dezavantajı ilk rejim süresinin uzun olmasıdır.

Yerden ısıtma kesikli kullanıma gelmez. Düşük sıcaklık değerinde sürekli olarak açık kalmalıdır.